Červen 2008

Láska v síti

28. června 2008 v 19:35 | Jan Beer |  Román na pokračování
Probudil jsem se a musel jsem jít k počítači. Vždyť do práce mohu jít až za hodinu, proč bych si nezabrouzdal? Otevírám stránku love.cz, vypisuji nick a heslo. Nick jsem si zvolil podle toho, jak chci vypadat. Podle toho, čím bych chtěl být. Intuitivně. Takže mám přezdívku Ředitel. Kdo by nechtěl mít svoji firmu? Jsem vedoucím skladu v supermarketu, takže vlastně skoro nelžu.

Sociální ekonomika v ČR a EU

28. června 2008 v 17:11 | Jan Beer |  Seminární práce
Sociální ekonomika patří dosud v naší zemi mezi koncepce, které jen velmi obtížně pronikají do běžného života, a to i v rovině pojmosloví.
Nejdůležitějším pojmem, a snad i ekvivalentem, v sociální ekonomice je sociální právo. Sociální práva jsou jedním ze základů, na kterých byla během minulého století vybudována Evropa. Avšak přes významný pokrok dosažený v této oblasti na našem kontinentu, sociální práva ještě zdaleka nejsou v praxi plně zajištěna pro všechny Evropany.
Právo na sociální ochranu, zdravotní péči, zaměstnání, bydlení a vzdělání čelí různým překážkám. Jaká je ale hodnota práva, které nemůže být prakticky uplatněno?