Původ vibrátoru? Made in China

5. března 2006 v 16:26 | Jan Beer |  Sexování
Chodíme s partnerkou občas do nejrůznějších sexshopů, kde si kupujeme výrobky pro zpestření našeho života. Přemýšleli jsme však, kdo je kde vyrábí. Jak vypadá technologie výroby erotických pomůcek? Mohli byste nejen pro nás něco zjistit?
Pavel, Praha
Jakákoliv nafukovací panna, návleky na penis, klitoris, vakuové pumpy, vibrátory a jiné erotické pomůcky, které se prodávají po celém světě, nesou z 95% označení Made in China. Není tomu však tak dávno, co se většina produkce vyráběla v Hong Kongu a po II. světové válce dokonce začínala výroba v Německu.

Legendární zakladatelka prvního obchodu s erotickým zbožím paní Beata Ushe, která obchůdek, ze kterého je dnes evropská síť obchodů, otevřela pro americké vojáky v okupační zóně, dala tehdy práci německým dělnicím…
Dnešní přesun výroby směrem na východ je způsobena především lacinou pracovní silou. Stejně, jako se nedávno Čechy setkaly s fenoménem vytlačení oděvního průmyslu z historicky tradičních oblastí konfekce v Severních Čechách do Číny, proces u erotických pomůcek byl v tomto směru daleko dynamičtější.
Obchodníci, kteří své dodavatele navštěvují, se tak mohou nedaleko Pekingu setkat s obrovskými továrními halami srovnatelnými s velikostí výrobních ploch v bývalém ČKD, kde linka, jedoucí kolem dokola, nejprve absorbuje umělohmotný trn, jež se máčením nabaluje do reálných evropských rozměrů penisu, o které se může mnoha Asiatům jenom zdát! Důvodem k nákupu tohoto zboží je především jeho nízká cena.
Do cen výrobků se promítají zejména náklady na pracovní sílu. Ekonomika východoasijských tygrů rychle roste nahoru zejména díky exportu, který si tyto země mohou dovolit kvůli nízké ceně práce. Číňan se spokojí, na rozdíl od běžného Evropana, se sumou, odpovídající v přepočtu 2 000 korunám měsíčně.
A asijští výrobci se také nebojí investovat značné prostředky do vývoje a výzkumu. Jen díky nim se dnes většina výrobků dělá z tzv. umělé kůže. Přitom jde jen o správný mix těch nejjemnějších silikonů, které pak evokují pocit dotyku s pravou kůží. Povrch je příjemně teplý a suchý, neskutečná hebkost a zároveň pevnost jsou skvělým předpokladem pro výrobu těchto pomůcek.
Dochází tak k přirozenému vytlačování klasických výrobků, které produkují ještě v dnes již spíše manufakturní výrobě na území Holandska. PVC pěně, latexu či materiálům na gelové bázi začíná zvonit hrana stejně jako jejich přímé výrobě na západ od našich hranic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 paliuka paliuka | E-mail | 18. ledna 2007 v 8:57 | Reagovat

použivam kondomy CZ vyroby a jsem spokojenej. Podle me skušenosti s levnymi činskymi vyrobkami davam přednost lepši kvalitě.              Dneska poprve jsem se seznamil s Vaši nabydkou a to tak že jsem objevil v poštovni schrance obalku od Vas takže jsem hned objednal katalog. Hodně uspěchu a zakazniku. Pekny den přeje Paliuka.

2 Kay Kay | E-mail | 20. června 2007 v 19:48 | Reagovat

taky dávám přednost kvalitě.Jsem zvědavý na vaši nabídku v katalogu....Spokojené zákazníky a hezký den přeje Kay.

3 Martina Martina | Web | 23. srpna 2007 v 18:28 | Reagovat

To to jepravda nyní snad už není výrobek, kde by nebylo made in china, ale na druhou stranu spotřebitel se dívá hlavně na cenu a kolikrát kvalitu za vyšší cenu neocení!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama