Trvanlivost ňader nelze zaručit

24. února 2006 v 12:13 | Jan Beer |  Sexování
Před rokem 1989 se v bývalém Československu experimentovalo se zvětšováním ňader na denním pořádku. K tomuto účelu sloužil komunistickým pohlavárům Ústav experimentální medicíny, kde fungovala Klinika plastické chirurgie. Po listopadu se však i tento segment lékařské práce otevřel veřejnosti a vznikla klasická plastická a estetická chirurgie.

Kdo chce, může si dnes dopřát liposukce, tedy odsátí tuku z problémových partií těla, zvětšit nebo zmenšit si ňadra, penis, narovnat křivý nos, nechat zmizet vrásky. O tom, s čím vším se lze setkat na českém trhu nás seznámil nestor české plastické chirurgie, MUDr. Svatopluk Svoboda.
Změnily se nároky klientek na modelaci ňader?
Jde o těžkou otázku. Nároky žen se mění. Před rokem 1990 šlo o výsadu manželek politiků, dnes se stala plastická chirurgie otevřenou pro každého. Jde o neskutečný boom. Bohužel ji dnes dělají i lékaři, kteří nemají potřebnou kvalifikaci.
Existuje v plastické chirurgii reklamační řád?
Teoreticky ano. V běžných demokraciích, např. ve Spojených státech podepisuje každý klient několikastránkové prohlášení o tom, že jsou se vším seznámeni. Pokud se něco podcení, následují žaloby. Důraz tedy klademe na poučení. Největší štěstí plastického chirurga je spokojená pacientka. Ta tři nové přivede! Nespokojená jich 10 odradí.
Jste vůbec pojištěn?
Pojišťovny strašně nerady pojišťují. Je to problém, je složité jej získat. Mohu ale zaklepat na dřevo, my pojistku máme.
Na kolik u vás zákrok přijde?
Náklady jsou u každého skoro stejné. Jen méně zkušení se snaží nasazovat dumpingové ceny! A kolikrát právě malé ceny odradí. Kdo si nenašetří, může si i půjčit. Zásadně nedělám operace na dluh. Když už má ňadra hotová, mám jí je odoperovat, když přestane platit? To nejde…
Kolik stojí materiál, tedy silikon?
Ceny silikonů jsou různé. Ze Spojených států se dováží v cenové relaci okolo 40 000,- Kč, z Francie jsou pak o deset tisíc levnější. Rozhodující je typ a velikost. Jsou kapkovité a kulaté tvary.
Jak dlouho vydrží?
Životnost je individuální. Nejstarší pacientku mám z roku 1978 a je s nimi stále spokojená. Jsou ovšem jiné, které se musí opravit po deseti letech. Trvanlivost se nedá určit paušálně.
Vzpomenete si na nejstarší klientku?
Nejvíc bylo mé pacientce pár let po sedmdesátce. Jen chtěla upravit obličej. Ale vzpomínám na jednu, která si nechala udělat úplně vše a stále byla nic moc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama