Orál: zubní kartáček nutností

24. února 2006 v 15:18 | Jan Beer, foto: Novodent |  Sexování
Praha - Nenajde se snad nikdo, kdo by chtěl při orální formě pohlavního styku přítelkyni nakazit. Víme, že díky této praktice nemůže dojít k těhotenství partnerky, sníženo je i riziko přenosu viru HIV, ale pozor! Nebezpečí může přijít z ústní dutiny. Lékaři proto bijí na poplach!

Orálních hrátek si partneři užívají především jako předehry před zavedením údu do pochvy. Vše by však mělo mít svá pravidla a vůbec není od věci dodržovat zásady běžné dentální hygieny nejen před samotným aktem, ale i po něm. Mnozí se diví a přitom nikomu nepřijde moc divné, že se doma před milováním osprchuje, pokud nejde vyloženě o nějakou "rychlovku" mimo domov, kde holt všichni doufají, že protějšek vyšel z vany ráno nebo večer a nejde o žádného špindíru.
"Ústa jsou zdrojem jak bakteriálních, tak potenciálně mykotických nákaz, obsahují kvasinky a mikroflóru," upozorňuje MUDr. Marcel Novotný.
Jako prevence se dá doporučit primární prevence, která spočívá v kvalitní hygieně dutiny ústní: "Ale nemyslete si, že když má někdo neléčený zubní kaz, že je v pohodě," upřesňuje stomatolog.
Vyčistit si zuby nebo použít desinfekční roztok k výplachu úst je tedy z hlediska přenosu nežádoucích chorob dobré jak před orgasmem, tak po něm, je-li cestou k němu orální forma styku. Tolik oblíbená poloha 69 pak znamená tuto dobrou radu pro muže i ženu.
České školství připravuje v posledních několika letech i kvalifikované odborníky, jež umí poradit, jak na péči o dentální hygienu. Honosí se titulem Diplomovaný specialista, jsou odpovědní za množství bakterií v dutině ústní a běžně doporučují návštěvu pacienta 2x - 4x ročně, jak jsme se dozvěděli od DiS. Anny Krejčíkové z pracoviště Novodent.
"Pozor by si lidé měli dávat i na ostrost zubů a vhodnost dentálních výplní, protože může dojít i k mechanickému poškození překrvené sliznice. V zásadě lze říci, že lepší je pevná náhrada než náhrada snímací," doplnil naše vyprávění Novotný. Právě poškození sliznice ve spojení s drobnými oděrky v ústech jsou při orálu tím momentem, který dokonce nevyloučí přenos viru HIV…
Statistika v počtu onemocnění pohlavních orgánů díky podceňování nebezpečí, které přichází z dutiny ústní, dosud v Čechách neexistuje. Ve světě se údajně pohybuje v rozmezí 2 - 3%. Pokud k nákaze skutečně dojde a je jedno, jestli muž nakazí ženu či žena muže, přichází období prevence, během kterého je jakýkoliv pohlavní styk zakázán.
Už z tohoto důvodu by se měl každý před tím, než se pustí do polohy 69 či do felace, tedy dráždění pohlavních orgánů jazykem nebo ústy, individuálně, pořádně rozmyslet, jestli pár minut se zubním kartáčkem v koupelně nejsou jako prevence přece jen lepší!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama