Nova se zbavila Jílkové

26. února 2006 v 13:52 | Jan Beer, Jana Wágnerová, foto: tr |  Celebrity
Ačkoli Nova před několik dny natočila upoutávky s tváří populární kotelnice Michaely Jílkové (37), všechno je už jinak. S oblíbenou moderátorkou se rozloučila! Nova jí neprodloužila smlouvu na tento rok. Proč? "Koncem roku mi skončila smlouva a Nova ji neobnovila," potvrdila Michaela Jílková. "Navíc mně nikdo z Novy neřekl, že Kotel definitivně končí! Ale beru to na vědomí," tvrdí moderátorka.

Podle Veroniky Šmitkové, tiskové mluvčí TV Nova, však pořad Kotel nezapadá do nové koncepce TV Nova: "Paní Jílková měla termínovanou smlouvu do 31. prosince, která prostě nebyla prodloužena," komentovala nečekané rozhodnutí svých šéfů. O novém politickém pořadu se prý zatím jen uvažuje.

Nejsledovanější se nehodil

Oficiálně Nova zdůvodňuje zrušení Kotle tím, že se nehodí do programové skladby pro rok 2006. Dokonce v podstatě říká, že tím, že zaniká Kotel, končí i smlouva moderátorce.Jenomže jak potvrzuje zdroj přímo z televize, Jílková neměla smlouvu s Novou výlučně na Kotel, ale obecně jako moderátor-dramaturg
"Osm let jsem byla zaměstnancem TV Nova. Ve smlouvě nebylo o Kotli ani slovo," potvrdila Michaela Jílková, která je v současné době doma s jednoroční Maruškou, tu má s podnikatelem v mediální sféře Michalem Voráčkem (47), a osmiletým Kubou z bývalého manželství s Vladimírem Dvořákem (46).
Kdo měl zájem jen několik měsíců před volbami zlikvidovat jediný pořad, který šel politikům po krku, v němž jimž mohli obyčejní lidé položit své otázky přímo, tváří v tvář? Proč se bojí Nova píchnout do politického vosího hnízda? Dostala snad strach z pořadu, který tím, že byl vysílán živě, a nikdo netušil jaké otázky padnou, byl fakticky neovlivnitelný?

Tahali moderátorku za nos!

"Nikdo to tady nechápe. Navíc to, co Míše provedli, bylo nechutné! Napínali jí do poslední chvíle. Nejdříve Nova Kotel, který byl po sedm let nejsledovanějším politickým pořadem, zrušila prý kvůli Big Brotherovi s tím, že začne znovu po skončení této reality show. Měsíce s Míšou Nova jednala o tom, jak bude nový Kotel vypadat, dokonce už výtvarník měl vytvořit maketu nového studia," prozradil zaměstnanec TV Nova. Podle našich pramenů se chtěla Jílková vrátit do Kotle v březnu, aby mohla politikům před volbami pěkně zatápět.
"Až v posledních týdnech bylo najednou cítit, že je zájem projekt oddálit. Začalo se říkat, že nejsou peníze, že se Kotel o měsíc opozdí, pak že pořad začne až v březnu Prostě ji vodili za nos," řekl nám A nakonec se po osmi letech Nova s populární moderátorkou pořadu, který byl nejsledovanějším politickým pořadem v zemi, podivným způsobem rozloučila. "Bude-li Nova v budoucnu připravovat pořad, který by mohla paní Jílková moderovat a bude-li k této spolupráci vůle z obou stran, pak tuto možnost rádi využijeme. Nicméně v současné době žádná jednání neprobíhají," sdělila nám mluvčí Novy Veronika Šmítková.

Kdo půjde politikům po krku?

"Samozřejmě, že je mi líto, že se kotel nebude vysílat právě v době právě před volbami, protože by ho politici potřebovali jako sůl! Na druhé straně ale jsem spokojená, že se můžu na plno věnovat dětem!" říká Jílková. A jaké má plány do budoucna? "Nezlobte se, teď se k tomu nebudu vyjadřovat!" odmítá pochopitelně moderátorka o svých projektech hovořit.
Míša se tak dnes musí rozhodnout, zůstane-li dále doma na mateřské dovolené nebo půjde-li si sednout mezi čekatele na podporu na Úřad práce! Moderátorka však patří k velmi zkušeným profesionálům ve své branži. V minulosti moderovala kromě Kotle také televizní pořady Duel, Aréna a bravurně zaskakovala i v pořadu Sedmička. O svou budoucnost se tedy bát nemusí.
Jak jsme zjistili u konkurenčních televizí, jsou nečekaným rozhodnutím TV Nova natolik zaskočeni, že si zatím ještě nemohli ani ujasnit, jestli nabídnou Jílkové spolupráci nebo ne! Ale jistě se s Vámi, Míšo, zase na obrazovce setkáme!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama