Kdyby nevyhrála, byla by kresličkou

25. února 2006 v 11:57 | Jan Beer, foto: ČT a FN Motol |  Celebrity
Královnou krásy se stala Ivana Christová ve svých dvaadvaceti letech. Dnes jí je třicetpět. Od té doby se stačila provdat, rozvést, porodit holčičku, ztloustnout, zhubnout, založit firmu a věnovat se charitě. Co by bylo, kdyby se misskou nestala?

"Nejspíš bych pracovala jako kreslička, jsem absolventkou střední školy stavební. Dokonce jsem tak jeden čas pracovala," zavzpomínala si na dobu, kdy jí nikdo neznal. Tehdy bylo jejím snem stát se alespoň sekretářkou: "Bohužel jsem ještě neuměla jazyky, tak to byla jen taková myšlenka," vybavuje si.
Soutěž Miloslava Zapletala Miss České publiky jí obrátila život vzhůru nohama. Z dosud neznámé dívky se stala celebritou číslo jedna: "Když je holka hezká a lidé jí to jen tak říkají, nikomu to nepřijde. Občas se mi zdálo, že to je jen fráze, ale pak přišel okamžik, kdy jsem měla korunku na hlavě a svět mi na chvilku ležel u nohou. Jak vidíte, stokrát opakovaná lež se v reklamě stává pravdou. I když možná byly hezčí holky, nejkrásnější jsem byla já."
Dnes přemýšlí o tom, že si zaletí na Kubu. Ne jen tak opalovat se, ale pracovat. V plánu je kalendář na rok 2007: "Umím se už i sama prodat a vůbec se nestydím," svěřila se skromně. Na dobu, kdy pracovala jako sekretářka, vzpomíná jako na děsivé období: "Představa, že bych tak žila až do smrti, mně ještě teď nahání husí kůži."
Za posun v životě vděčí modellingu a showbyznysu: "Vážím si svých klientů," říká o své firmě, která pořádá společenské večírky. Domů si ho ovšem netahá: "Showbyznys je mi odporný," přiznává otevřeně.
O ideálu krásy hovoří jako o neustále se vyvíjejícím období. Dokonce si myslí, že kdyby dnes viděl známý malíř Rubens děvčata, jež nosí korunku miss na hlavě, dal by jim s odporem pětikorunu, aby si šly koupit raději chleba a neukazovala se ani na ulici!
Ivana je matkou - samoživitelkou: "Od tatínka Daniely jsem nikdy neviděla ani korunu a nechtěla bych vidět ani jeho," prohlašuje rázně.
O svém vztahu k mužům hovoří všelijak: "Mám smíšené pocity. Myslela jsem si jeden čas, že všichni muži jsou zlí, ale chyba možná může být i u mě."
Na Slovensku se dnes Christová stará o dětské pacienty na onkologii, v Čechách pak o děti na pediatrii v Motole. Loni i letos díky ní získala Dětská klinika v Praze půl miliónu korun: "Když sponzoři vidí, že jejich peníze jdou na dobrou věc, není tak velký problém prostředky sehnat. I když, přiznávám, začátky byly těžké," směje se.
Milá, pohodová, skromná a pracovitá. Díky těmto vlastnostem se ani více jak po deseti letech na Ivanu Christovou nezapomnělo. Další Miss České republiky bude vyhlášena letos 8. dubna v Brně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mirek Mirek | 23. července 2007 v 1:03 | Reagovat

no to bych si dal říct je to kočka nejradši bych ji ošukal kdybych jí znal

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama